baseny w krempnej

Baseny w Krempnej już otwarte!

Ostatni weekend działania basenów w roku 2023 to 25-27 sierpnia. Od poniedziałku będzie NIECZYNNE. Na zabawy w wodzie trzeba będzie poczekać do kolejnych wakacji.

Miejscowość Krempna w okresie letnim to doskonałe miejsce na odpoczynek. Malownicza okolica oferuje doskonałą przestrzeń do spędzania wolnego czasu zarówno podczas spacerów z rodziną jak i wycieczek rowerowych. To świetne miejsce do aktywnego odpoczynku. W tym roku Krempna oferuje dodatkową atrakcję, z której zadowolone będą nie tylko dzieci. Co to takiego?

Baseny w Krempnej nad Zalewem

Mieszkańcy długo wyczekiwali wodnej atrakcji turystycznej przystosowanej dla całej rodziny. Już w 2021 roku pojawiły się pierwsze wzmianki o pracach mających na celu zagospodarowanie terenu w okolicy Zalewu w Krempnej. Pierwowzorem inwestycji miały okazać się dwa niezależne baseny oraz duży plac zabaw przystosowany dla dzieci w każdym wieku. Inwestycja miała zostać  sfinansowana z pieniędzy budżetu gminy oraz dotacji udzielonej gm. Krempna przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Mieszkańcy Krempnej długo wyczekiwali miejsca, które pozwoliłoby skorzystać z Zalewu. W tym roku marzenia o dogodnym kąpielisku mają się w końcu ziścić. Baseny w Krempnej budowane przez ostatnie dwa lata, po opóźnieniach wreszcie zostały napełnione wodą.

basen w Krempnej otwarcie

Baseny w Krempnej co oferują?

Powstałe z dotacji Baseny w Krempnej znajdują się bezpośrednio przy Zalewie, co pozwala podziwiać piękny krajobraz Magurskiego Parku Narodowego. Do tej pory po samym Zalewie w Krempnej można było pływać kajakiem, czy rowerem wodnym. Zakaz kąpieli zaś obowiązywał na całej długości zbiornika. Wyremontowany kompleks turystyczny ma to diametralnie zmienić. Oferta obejmuje dużą pływalnie o wymiarach 25m x 12,5 m oraz znacznie mniejszy basen o wymiarach 12,5 m x 5m. Obie atrakcje zostały postawione na specjalnie utworzonym nasypie, dzięki czemu oddzielone są od Zalewu. Przy basenach znajduje się również specjalnie przystosowany  budynek sanitarno- gospodarczy z modułami paneli fotowoltaicznych, w których znajdują się przebieralnie. Na terenie kompleksu znajduje się również plac zabaw oraz siłownia na świeżym powietrzu z których mogą wszyscy korzystać. W przyszłości wykonawcy Basenów w Krempnej zapowiadają rozbudowę placu zabaw i ścianki wspinaczkowej dla dzieci. Na te atrakcje turyści będą musieli jeszcze poczekać.

Baseny w krempnej nad zalewem

Baseny w Krempnej kiedy otwarcie?

Otwarcia Basenów nad Zalewem w Krempnej można się spodziewać wraz z przyjściem wakacji, a pierwsi goście skorzystali z kąpieliska już w środę 28 czerwca 2023 roku. BASENY JUŻ SĄ CZYNNE i działają!

Ceny biletów zaskakują, ponieważ baseny w Krempnej mają być dostępne za darmo. Kompleks będzie docelowo otwarty od pierwszej soboty po 20 czerwca do 20 sierpnia z możliwością przedłużenia w przypadku sprzyjających warunków pogodowych.

Z basenów w Krempnej można korzystać w sezonie letnim w od wtorku do niedzieli w godzinach 11.00 – 19.00.

Na terenie kompleksu znajduje się mały bar z lodami i napojami. Natomiast na coś ciepłego, obiady domowe, pizzę z pieca, piwo czy kawę zapraszamy do Restauracji Magurska Ostoja, która znajduje się około 300 metrów od basenów, po drugiej stronie zalewu.

budynek gospodarczy przy basenach w krempnej

W malowniczej Krempnej znajduje się ponad 300 miejsc noclegowych. Znaleźć można zarówno ośrodki wypoczynkowe jak Magurska Ostoja w którym można wynająć przygotowane dla gości domki letniskowe lub osobne pokoje z łazienkami. To miejscowość, która zachwyci niejedną osobę zagubioną w miejskim gąszczu. Dostępne lokalizacje noclegowe oferują gościom nie tylko miejsca do spania na każdą kieszeń, ale również place zabaw dla dzieci oraz szeroką ofertę gastronomiczną. Otwarcie Basenów nad Zalewem to doskonała okazja na spędzenie w Krempnej swojego letniego urlopu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rezerwacja